Wtorek, 14 Maja 2024  Imieniny: Bonifacego, Dobieslawa, Macieja

Sposób załatwiania spraw

Przedszkole załatwia sprawy dotyczące edukacji, kadr, finansów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Sprawy prowadzone przez przedszkole:
Edukacja, a w niej m.in.:
zapisy do przedszkola,
udzielanie informacji o spełnianiu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego,
wydawanie zaświadczeń i opinii o dziecku,
wydawanie informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej,
organizowanie indywidualnego nauczania.
Sprawy administracyjne, a w nich m.in.:
pobieranie opłat za usługi świadczone przez przedszkole,
wydawanie zaświadczeń,
udzielanie informacji dotyczących realizacji zaleceń i decyzji.
Sprawy kadrowe, a w nich m.in.:
zatrudnianie i zwalnianie pracowników,
wydawanie zaświadczeń,
wydawanie opinii o pracowniku.
Archiwum, a w nim m.in.:
wydawanie duplikatów świadectw pracy,
wydawanie informacji o przebiegu zatrudnienia,
Tryb załatwiania spraw:
Sprawy wymagające obecności dyrektora załatwiane są codziennie w godzinach 9 – 15 po uprzednim umówieniu się.
W sprawach pilnych w innym dogodnym terminie, w godzinach pracy przedszkola 6.30-17.00 po uprzednim umówieniu się.

Sprawy dotyczące dzieci, a niewymagające obecności dyrektora, należy przekazywać nauczycielowi prowadzącemu grupę lub specjaliście.
Bieżące informacje o dziecku przekazywane są przez nauczycieli poszczególnych grup.
Sprawy można załatwiać ustnie lub pisemnie, w tym przez skrzynkę podawczą. Sprawy załatwia się według kolejności ich wpływu i stopnia pilności.
Sprawy są rozpatrywane z zachowaniem trybu i terminów zgodnych z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.
Informacje nieudostępniane:

a)dane podlegające ochronie:
dane osobowe pracowników zatrudnionych w przedszkolu,
dane osobowe dzieci i ich rodziców
wynagrodzenie pracowników,
orzeczenia, opinie/informacje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i innych poradni   specjalistycznych
dokumentacja dydaktyczno-wychowawcza udostępniana organowi prowadzącemu i nadzorującemu

Szczegółowych informacji dotyczących załatwiania spraw udziela dyrektor lub osoba zastępująca dyrektora przedszkola ( poniedziałek – piątek od godziny 8.00 do 15.00)

Brak załączników.

Wytworzono: 2023-12-15 12:31 przez: PM54 PM54